دوازدهم فروردین روزی جاودان درتاریخ انقلاب اسلامی


12 فروردین روزی جاودان درتاریخ انقلاب اسلامی

دوازدهم فروردین، روز جمهوری اسلامی است؛ روزی است بزرگ و عیدی است ملی، میهنی و مذهبی و باید همواره این روز را با بزرگی و عظمت به یاد آوریم؛ چرا که در مثل چنین روز خجسته‌ای، پایه‌های جمهوری اسلامی، گذاشته شد، و اگر این ماهیت از این حکومت گرفته شده بود، تمام ارزش‌های انقلاب از بین می‌رفت و خون شهیدان عزیز ما پایمال می‌شد؛ از اینر وی بود که امام خمینی«قدس سره» اینر وز مبارک را«یوم الله» خواند و از آن به عظمت یاد می‌کرد و آن روز را سرنوشت سازترین روز در تاریخ انقلاب اسلامی می‌دانست.

بی‌گمان «یوم الله» خواندن این روز، مطلب ساده‌ای نیست. ما همان گونه که عید غدیر یا عید مبعث را «یوم الله» می‌دانیم. این روز را نیز در انقلاب اسلامی«یوم الله» می‌دانیم.

هیچ فکر کرده‌اید چرا امام این روز را یوم الله خواند؟

برای اینکه الهام دهنده مطلبی مهم و از جانب خدا بود؛ این که می‌گوئیم از جانب خدا، بدین معنی است که:

ملت عزیز و سرافراز ما با آن همه ایثارها و فداکاری‌ها و شهید دادن‌ها، غرض و انگیزه‌ای جز اجابت کردن دعوت«الله» و لبیک گفتن به «رسول الله» نداشت.

ملت ایران با اطاعت از اوامر و فرامین ولی خدا، حضرت روح الله، تنها هدفش استقرار حکومت«الله» در سرزمین ایران بود و با پشتکار و بذل جان و مال، سرانجام در روز 22 بهمن 1357 به این آرزوی خودر سید و پس از گذشت قرن‌ها از افول حکومت اسلامی، یک بار دیگر در این سرزمین، حکومت خدایی اسلام برقرار شد و به جای طاغوت «الله» حکومت کرد.

شاهنشاهی از میانر فت و دست اجانب و ستمگران قطع شد و امید جهانخواران به یأس و نومیدی مبدل گشت و انقلاب با جوشَ‌های پی در پی، توطئه‌های دشمنان را یکی پس از دیگری از میان برد و خنثی کرد تا اینکه توانست قانون قیآن را در ایران حکمفرا کند و«صبغة الله» را به نظام حکومتیش بخشد.

آیا استقرار جمهوری اسلامی و ناامید شدن بدخواهان و دشمنان، کار کوچکی بود؟

آیا رسوا ساختن لیبرالیست‌ها و دموکرات‌ها و تفاله‌های نظام پوسیده شاهنشاهی و قطع کردن دست ملی گرایان و منافقان از این نظام مقدس، بزرگترین ره‌آورد انقلاب به شمار نمی‌رفت؟

آیا این روز مقدس که آغاز حکومت رسمی اسلام در ایران بود، شایسته آن نیست که«یوم الله» نامیده شود؟

آیا بازگشت اسلام عملی به ایران و جایگزینی نظام طاغوتی به نظام اسلامی این استحقاق را نداشت که امام آن را«یوم الله» بنامد؟

آری! این«یوم الله» یادآور بعثت رسول الله(ص) و نصب خلافت امیرالمؤمنین(ع) در غدیرخم بود.

امروز دوباره بعثت با آن عظمت و شکوه تکرار شد.

امروز دوباره رسول خدا به امر پروردگارش علی(ع) را به خلافت در غدیرخم نصب کرد.

امروز پس از گذشت قرن‌ها از حکومت اسلامی علوی، یک بار دیگر، آن حکومت الهی پدید آمد و فرزند خلف علی(ع)، سکان این حکومت را به دست گرفت و در طوفان‌های متلاطم و بادهای مخالف که از شرق و غرب به شدت می‌وزید و باران توطئه را با دقت و مهارت و با استمداد از نیروی لایزال الهی و کمک بی‌دریغ ملت شهید پرور و سرفراز به سوی ساحل نجات ور ستگاری راندو لحظه‌ای از خدمت خالصانه دریغ نداشت که خاطره‌های پیروزی همواره در سیمای پرفروغش متجلی گشته و یاد آن یار سفر کرده تا روز دیدار، از یادها هرگز نخواهد رفت و هر بار که دوازدهم فروردین تازه و تکرار شود، فریادب لند روح الله با آن دم مسیحائیش زنده می‌شود که فرمود:

«من از همبستگی بی‌مانند که جز مشتی ماجراجوا و بی‌خبر از خدا، همه و همه به ندای آسمانی«و اعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا» لبیک گفتند و با تقریبا اتفاق آراء به[جمهوری اسلامی] رأی مثبت دادند و رشد سیاسی و اجتماعی خود را به شرق و غرب ثابت کردند، تقدیر می‌کنم.

مبارک باد بر شما روزی که پس از شهادت جوانان برومند و داغ دل مادران و پدران و رنج‌های طاقت فرسا، دشمن غول صفت و فرعون زمان را از پای درآورید و با رأی قاطع به[جمهوری اسلامی]، حکومت عدل الهی را اعلام نمودید؛ حکومتی که درآن، جمع اقشار ملت با یک چشم دیده می‌شوند و نور عدل الهی بر همه و همه به یک طور می‌تابد و باران رحمت قیآن و سنت بر همه کس به یکسان می‌بارد.

مبارک باد شما را چنین حکومتی که در آن اختلاف نژاد سیاه و سفید و ترک و فارس و کرد و بلوچ مطرح نیست. همه برادر و برابرند، فقط و فقط کرامت در پناه تقوا و برتری به اخلاق فاضله و اعمال صالحه است».

آری! این روز بزرگ، روز مبارکی است، زیرا طاغوت برای همیشه از ایران با سرافکندگی و ذلت بیرونر فت و ایران از چنگال جهانخواران غارت پیشه برای همیشه رها شد. به این امید که ان‌شاءالله دیده‌ها را باز کنیم و نگذاریم دشمنان قسم خورده ما از راهی دیگر و دربی دیگر به ایرن اسلامی نفوذ کنند و دوباره آرمان‌های پلید خد را بازگردانند. امروز تهاجم فرهنگی را باید خیلی جدی بگیریم و باید ملت شجاع و فداکار ایران که در آن روز، جلوی تهاجم‌های نظامی و تاکتیکی دشمن را به خوبی گرفتند، امروز هم با هدف پاسداری از اصول و از ارزش‌ها و پایه‌های انقلاب اسلامی، با دقت و هشیاری بیشتر، در صحنه نبرد جدی با آمریکا و سرسپردگان داخلی و خارجی‌اش و سایر طاغوتچه‌ها و قدرت‌های جنایت پیشه، به مبارزه بی‌امان با آنان برخاسته و نگذارند«صبغة الشیطان» جایگزین«صبغة الله» شودو خدای نخواسته، دشمن با تاکتیک‌ها و روش‌هایخود، در تهاجمش بر ما چیره گردد.

فریب زرق و برق‌های آنان را نخورید و این مار خوش خط و خال را که خیلی سمی و خطرناک است از خود دور سازید. به خدا خطرناکترین روز، روزی است که به دنیا روی آوریم و از خدا روی برگردان شویم که نتیجه‌ای جز دوری از رحمت الهی در بر نخواهد داشت؛ هواها و هوسها را باید در روز دوازدهم فروردین دفن کرد و به جایش ارزش‌های قرآنی و خدایی آورد. به جای توجه به مادیات، باید به معنویات روی آورد. و از همه مهمتر اینکه تهاجم همه جانبه فرهنگی دشمنان را نادیده نگیریم و از یاد نبریم که دشمن هر چند از ایران، طرد شد ولی این مار زخمی از راه‌های دیگری می‌خواهد وارد شود؛ امروز میخواهد دین ما را و معنویات ما را از ما بگیرد. و اگر خدای ناکرده به هدفش رسید، انقلاب را کمرنگ و کمرنگ‌تر کرده تا از بین ببرد. خدا نیاورد آن روز را.

بهر حال ملت عزیز باید همواره در حال و هوای انقلاب بسر ببرند و تحت لوای اسلام و پرچم قرآن، تمام آثار طاغوت را از میان بردارند و نگذارند فرهنگ بیگانه با ترفندهای ظریف و دقیق در کشور امام زمان حکمفرما گردد و جلوی غربزدگی در تمام ابعادش، باید گرفته شود و استقلال فرهنگی همگام با استقلال سیاسی باید به پیش برود و عدالت اجتماعی در سراسر کشور بر پا گردد و مجال قدرت و توطئه به دشمنان اسلام و انقلاب داده نشود.

باید مشعل فروزان نهضت اسلامی پیوسته، روشن و پر فروغ و افروخته باشد و روحیه اسلامی درجمهوری اسلامی تقویت گردد و رمز پیروزی که اتکال بر خدا و وحدت کلمه بود نگهداری شود و جلوی فساد و تباهی ـ در تمام ابعاد و اشکالش ـ گرفته شود، و ملت یک پارچه و یک هدف، مانند دوران آغازین انقلاب، پشت سر رهبر دلسوز خود، حالت انقلابی بودن را برای همیشه حفظ کند و با اطاعت از اوامر و رهنمودهای مقام معظم رهبری در برابر تمام تهاجمات دشمنان، ایستادگی و مقاومت کرده و راه را بر بدخواهان و غرب زدگان و دنیاپرستان و هواپرستان و مفسده جویان، ببندد و دشمن را دگرباره از طمع در ایران اسلامی، مأیوس و ناامید گرداند.

«آمین رب العالمین»

مبارک باد بر تمام اقشار ملت بویژه رهبر عزیز انقلاب این روز فرخنده و این عید سعید و به امید پیروزی جاودانه حق بر باطل و توفیق همگان در نگهداری راز پیروزی.

درود بی‌پایان خداوند بر امام راحل و شهیدان جاویدان که این انقلاب مبارک را برای ما به ارمغان آوردند و به ما سپردند تا ما هم در عمل ثابت کنیم که پاسداران واقعی انقلاب هستیم. به امید یاری خداوند«ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم» پیروز رستگار باشید.