رهنمود های مقام معظّم رهبری


رهنمودها

مقام معظم رهبری حضرت آیة الله خامنه ای:

* انقلاب اسلامی ما این تصورات باطل را در هم فرو ریخت و ما شاهد بودیم که زنان ما در جریان انقلاب اسلامی سربازان خط مقدم انقلاب بودند و حضور آنان موجب شد ستون فقرات دشمن را بشکند.

* آنهائی که در طول تاریخ چه در جاهلیت قدیم و چه در جاهلیت قرن بیستم سعی     کرده اند که زن را تحقیر کنند، کوچک کنند، او را دلبسته ی همین زخارف و زینتهای ظاهری معرفی کنند، زن را پایبند مد و لباس و آرایش و طلا و زیورآلات کنند، زن را وسیله ای و دست مایه ای برای خوشگذرانی های زندگی وانمود کنند و عملا در این راه قدم بردارند منطق آنها، منطقی است که مثل برف، مثل یخ در مقابل گرمای خورشید مقام معنوی فاطمه ی زهرا سلام الله علیها ذوب می شود و از بین می رود.

* زنهای کشور ما باید مواظب باشند که این راه مبارک انقلاب را گم نکنند. امروز        سرگرم شدن به زر و زیور برای زن انقلابی مسلمان ایرانی عیب است.

27/10/68

* زندگی امیرالمومنین علی علیه السلام به معنای زهد او در عین حکومت است و کسانی که در مدح او شعر می سرایند باید در اشعار خود به تبیین مقام معنوی، عبادت، مظلومیت، حکومت، عدل، ضعیف نوازی، دشمن ستیزی و جهاد او بپردازند.

30/10/68

* انقلاب اسلامی پایه های تفکر منتظم مادی که بی خدائی و مادی گری را به صورت یک مکتب، فکر و نظم اجتماعی درآورده بود در هم شکست و آن را همانند ساختمانی از یخ در برابر تاثیرات خود ذوب کرد.

* امروز به فراخور نیاز و سئوالاتی که از لحاظ فکری و معنوی در دنیا وجود دارد ما باید از چهارچوب مستحکم و استخوان بندی قوی حوزه علمیه و از امکانات فراوان فکری و معنوی موجود در حوزه ها، چشمه های جوشانی از معارف و احکام اسلامی را برای پاسخگوئی به این پرسشها بوجود آوریم.

* امام خمینی رضوان الله تعالی علیه به عنوان مردی حکیم، دقیق و برخوردار از ذهنیتی بالا که قادر به پیش بینی بسیاری از وقایع بودند اعتقاد داشتند که از آغاز نهضت دست هدایتگر خداوند انقلاب و اسلام را به پیش می برده است.

2/11/68

* امروز تجربه عظیم تاریخ در پیش روی ماست و شما می بینید که اسلام، با وجود فشارهای ظاهری و تبلیغاتی از سوی قدرتهای استکباری چه تحول عظیمی را در جهان بوجود آورده و ظهور و حضور دعوت اسلامی چگونه روز به روز گسترده تر می شود.

* اسلام سازش ناپذیر، خالص، انقلابی و با جهت گیریهای ضد استکباری در لبنان هیچگاه از بین نخواهد رفت و هر کسی هم که با آن مقابله کند در نهایت مجبور به عقب نشینی از مواضع خود خواهد شد.

4/11/68

* دشمنان ما با یاد انقلاب و خاطره ی دوران پیروزی نیز خصومت دارند. آنها همواره سعی کرده اند به انقلاب خدشه وارد کنند و سیمای منور امام را مخدوش سازند.

5/11/68

* تحولات عظیم جهانی و تغییر جغرافیائی سیاسی عالم که در حال تحقق است از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران ناشی می شود.

* برماست که در حرکات، اعمال و گفتار خود خدا را همیشه در نظر بگیریم و برای او با دشمنان دشمنی و با دوستان او دوستی کنیم.

* ما باید صلاح و تقوا و دل نبستن به دنیا را سرلوحه اعمال و رفتار خود قرار داده و تنها در چنین وضعیتی است که حکومت صالحان تحقق می یابد و سرنوشتی را که خداوند برای صالحان معین فرموده از آن خود خواهیم کرد.

* برنامه ریزی و تبعیت از برنامه باید به عنوان یک ارزش و اصل در نظام تلقی شود.

10/11/68

* قدرت ظاهری دشمن به هیچوجه ما را فریب نخواهد داد و مبارزه با او ما را خسته نخواهد کرد و آن کسانی که بالاخره خسته و درمانده خواهند شد استکبار جهانی و دشمنان اسلام خواهند بود.

14/11/68

* روزی بود که شعار نه شرقی و نه غربی تنها شعار انقلاب اسلامی ایران و خط درست اسلام بود، ولی امروز این شعار در سراسر جهان در حال تحقق یافتن است و نه شرقی آن کاملا تحقق یافته و دیگر شرقی وجود ندارد و عاقبت غرب هم عین شرق خواهد شد.

14/11/68