فهرست


امام خمینی ثابت و استوار(وابستگی فرهنگی)

دانستنیهائی از قرآن(حکومت مستضعفان)

سخنان معصومین(جهان در عصر ظهور)

انگیزه بعثت پیامبر(ص)

نگاهی به سیره امام حسین(ع)

قمر بنی هاشم، الگوی ایثارو شجاعت

گوشه ای از سیره امام زین العابدین(ع)

نیمه شعبان، روز شکوفائی امیدها

بطلان تکیه کنندگان به غیر از خدا                          آیت الله جوادی آملی

پیام شهید

اصول اقتصادی اسلام(حساب روز قیامت)                 آیت الله حسین نوری

وصیت نامه امام و اسم مستاثر الهی                          آیت الله محمدی گیلانی

اصول انقلاب اسلامی                                          حجة الاسلام والمسلمین اسدالله بیات

گفته ها و نوشته ها

خشم عمومی علیه ابتذال و بدحجابی                          حجة الاسلام محمدتقی رهبر

یادداشتها و خاطراتی از زندگی امام خمینی(ره)              حجة الاسلام رحیمیان

قانون و جایگاه رفیع آن در نظام اسلامی

حلبچه، تجسیم آن در نظام اسلامی

پاسخ به نامه ها

نگاهی به رویدادها

به بهانه نوروز

رهنمودهای مقام معظم رهبری

 

 

فرازی از صحیفه سجادیه

مکارم اخلاق

اللهم صل علی محمد و آل محمد و بلغ بایمانی اکمل الایمان و اجعل یقینی افضل الیقین و انته بنیتی الی احسن النیات و بعملی الی احسن الاعمال. اللهم وفر بلطفک نیتی و صحح بما عندک یقینی و استصلح بقدرتک ما فسد منی. اللهم صل علی محمد و آله و اکفنی ما یشغلنی الاهتمام به و استعملنی بما تسألنی غدا عنه و استفرغ ایامی فیما خلقتنی له و اغننی و اوسع علی فی رزقک و لا تفتنی بالنظر و اعزنی و لا تبتلینی بالکبر و عبدنی لک و لا تفسد عبادتی بالعجب و اجر للناس علی یدی الخیر و لا تمحقه بالمن و هب لی معالی الاخلاق و اعصمنی من الفخر. اللهم صل علی محمد و آله و لا نرفعنی فی الناس درجة الا حططتنی عند نفسی مثلها و لا تحدث لی عزا ظاهرا الا احدتثت لی ذلة باطنة عند نفسی بقدرها».

(دعای بیستم)

خداوندا، بر محمد و آل محمد درود فرست و ایمانم را به درجه کمال برسان و یقینم را برترین یقین گردان و نیتم را بهترین نیت قرار بده و عملم را شایسته ترین اعمال بنما.

بارالها، نیتم را در سایه لطف خویش توسعه ده و از نزد خود یقینم را تصحیح کن و با قدرت خویش آنچه از من دستخوش فساد و تباهی گشته است، اصلاح فرما.

پروردگارا، بر محمد و آلش درود فرست و در مشکلاتی که به من روی آورده یاریم کن تا آنقدر مرا مشغول نسازد و از آنچه فردا بازخواستم می کنی، مرا توفیق عمل شایسته بده و ایام زندگیم را به انگیزه خلقت (که عبادت است) پُر ساز و مرا بی نیاز گردان و از روزیت بر من بگشای و با چشم دوختن و طمع به اموال دیگران، آزمایشم مکن و عزتم بخش و به خودپسندی گرفتارم مساز و مرا برای بندگی ذات مقدست توفیق ده و عبادتم را با خود بزرگ بینی و تکبر تباه مکن و بر دستم کار خیر برای مردم جاری ساز و آن را با منت گذاشتن از بین نبر و خلق و خوی برتر را به من عطا فرما و از تکبر و نخوت دورم ساز.

خدایا، بر محمد و آل محمد درود و سلام فرست و هرگاه بر مقام من در چشم مردم افزودی، به همان درجه آن را در خویشتن خویش بکاه و به میزان عزتی که در ظاهر به من می بخشی، ذلتی به همان اندازه در درون خویش برایم ایجاد فرما (تا خود را گم نکنم و دچار بیماری تکبر نگردم).